شیشه ای

غذا خوردن پشت میزکار خطرناک است!
نویسنده : سعید وحدانی - ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ دی ۱۳۸٩

افراد در بعضی از مواقع در محیط‌های کار و به علت نبود وقت کافی مجبور می‌شوند غذای خود را پشت میز کار میل کنند که لازم است به نکاتی توجه کنند.

وقتی افراد پشت میز کار غذا می‌خورند باید حواسشان به غذایی که در دهان می‌گذارند باشد و اجازه ندهند به خاطر این که حواسشان معطوف یک ایمیل و یا یک مورد کاری است بیش از حد غذا بخورند. همچنین افراد می‌توانند برای ناهار یک وعده غذایی با حجم متعادل مصرف کنند و توجه داشته باشند که این وعده در حدی نباشد که احساس سیری بیش از حد و رخوت بعد از صرف غذا، برایشان ایجاد شود.


افراد بهتر است که ناهار را از منزل بیاورند و از خوردن غذاهای پرکالری و فست فود اجتناب کنند در واقع ناهار فرصت خوبی است برای این که غذاهای سالم بخورند و بهتر است با خود غذاهای سالم حاوی سبزیجات بیاورند، تا مواد مغذی مهم از جمله پروتئین و فیبر را دریافت کنند.

بنا به توصیه دفتر آموزش ارتقاء سلامت، بهتر است برای حفظ ایمنی غذا و حمل آن از ظرف مخصوص استفاده کرده و سپس آن را به یخچال موجود در محل کار منتقل کنند و اجازه ندهند منتقل کردن غذا به یخچال بیش از 2 ساعت به طول انجامد.

این گزارش می‌افزاید: افراد می‌توانند هر زمان که فرصت بود به قدم زدن و پیاده‌روی بپردازند و اگر مجبور هستند که پشت میز، غذا را صرف کنند باید به دنبال راهکارهایی برای حرکت در بقیه اوقات روز باشند و سعی کنند در مسیر برگشت به خانه قدری پیاده روی کنند.

این گزارش حاکیست، میز کار را همیشه باید مرتب، تمیز و ضدعفونی کنند و تمیز کردن میزکار حداقل روزی یکبار با مواد ضدعفونی توصیه می‌شود. پاک کردن میز تنها با دستمال کاغذی فایده چندانی ندارد و در از بین بردن آلودگی‌ها مؤثر نیست. افراد می‌توانند در هنگام صرف غذا بر روی میزکار خود، از یک روکش یا رومیزی کوچک استفاده کرده تا بین میکروب‌ها و غذای آنها مانع ایجاد شود همچنین می‌توانند غذا را به همراه یک دوست یا همکار صرف کنند تا فرصتی را برای استراحت و تجدید روحیه و تعامل با همکاران به خود بدهند.


comment نظرات ()