شیشه ای

معرفی پر سرعت ترین پهنای باند کابلی جهان
نویسنده : سعید وحدانی - ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٠

 


 

شرکت تامین کننده خدمات اینترنتی در انگلستان پر سرعت ترین پهنای باند کابلی جهان را با سرعتی برابر 1.5 گیگا بیت بر ثانیه معرفی کرده و مورد آزمایش قرار داده است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، گفته می شود پهنای باند فوق سریع می تواند زندگی انسانها را متحول کند و حتی آغاز گر انقلاب صنعتی دیگری باشد.

 

در راستای این رویا که چندان نیز از واقعیت دور نیست، شرکت "ویرجین مدیا" در انگلستان موفق به ارائه پر سرعت ترین پهنای باند کابلی در جهان شده است. در شرایطی که میانگین سرعت پنهای باند در انگلستان 6 مگابیت بر ثانیه است، این پهنای باند جدید سرعتی 250 برابر را ارائه کرده و آن را به 1.5 گیگا بیت بر ثانیه رسانده است. با این همه این ارقام تنها عدد نیستند بلکه زیرساختارهایی مانند این پهنای باند جدید می توانند تحول عظیمی را در زندگی و مشاغل انسانها ایجاد کند. "ادوارد ویزی" وزیر ارتباطات انگلستان از اجرای دوره آزمایشی استفاده از این پهنای باند استقبال کرد. 

 


استفاده از چنین سرعت اینترنتی می تواند بسیاری از مشکلات امروزی کاربران انگلیسی را از بین ببرد و در صورتی که هر یک از اعضای خانواده ای 10 نفره بخواهند با استفاده از رایانه خود فیلمهای سه بعدی با کیفیت HD را مشاهده کنند، با چنین سرعتی قدرت انجام این کار را خواهند داشت. قدرت واقعی چنین سرعتی فراتر از کاربردهای خانگی است، بهبود یافتن خدمات پهنای باند می تواند در بسیاری از زمینه ها از جمله پزشکی بهبود ایجاد کند.

بر اساس گزارش تلگراف، برای مثال پزشکان می توانند در چنین سرعت بالایی بیماران خود را از راه دور معاینه کنند و با به دست آوردن اطلاعاتی دقیق از شرایط بیمار از خدمات درمانی برای کمک به بیماران استفاده بیشتری کرده و هزینه های ناشی از سفر و یا به کار گرفتن تکنیکهای پیچیده را حذف کنند.


comment نظرات ()